POLITISK AFFISCH, "Jornada del guerrillero heroico", 1960/70-tal. Utgiven av OCLAE.
Ché Guevara. Bildstrl. 71,5 x 50, 5 cm. Oramat blad. Original affisch från 1960/70-tal.
OCLAE: The Organización Continental Latinoamericana y Caribeña de Estudiantes or Continental Organization of Latin American and Caribbean Students.
Nålhål. Vikveck. Slitage.
Björn Springfeldt Family Collection.