HENRI CARTIER-BRESSON, gelatinsilverfotografi stämplad av fotografen samt av Magnum Photos Incorporated a tergo.
Flicka med målning. Pressbild. 29,6 x 20 cm. Oramad.
Obetydligt ytslitage. Fåtal retuscher bl.a nära flickans ansikte. mjuka hörn. helhetsintrycket är mycket gott.