OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL, troligen Danmark, olja på duk, ej signerad
Porträtt av yngling i röd justaucorps med guldgaloner. 65 x 55 cm. Samtida förgylld och bronserad ram
Krackelyr. Ytsmuts. Märken efter spännram. Obetydliga färgbortfall vid kanten.