TERRY O'NEILL, gelatinsilverfotografi signerad och numrerad 24/50.
"Brigitte Bardot", 1968. Bildyta 42 x 29 cm.
Fotografiet är taget under en produktionslunch i samband med inspelningen av "Shalako", 1968. O'Neill minns tillfället väl: “It was extraordinary, I found it impossible to take a bad shot of her – she was the most natural, beautiful subject.”
Ej examinerad ur ram.
The Paragon Gallery, Cheltenham.