PHILIP TOWNSEND, gelatinsilverfotografi "Rolling Stones", signerad Philip Townsend och numrerad 7/50.
Bildyta 37,5 x 38 cm. Blindstämplad "Philip Townsend" i den nedre vänstra marginalen.
Obetydliga hanteringsveck. Ej examinerad ur ram.
Troligtvis den allra första bild av Rolling Stones som togs av en professionell fotograf. Tagen 1962, kort efter det att bandet bildats.