EDWARD WESTON, gelatinsilverfotografi stämplad och signerad av Cole Weston och numrerad 33/50 a tergo montering.
"Casa De Vecindad", 1924. Ur Edward Weston Portfolio utgiven 1971. Portfolion hade upplaga 50, denna bild är nr 2 i portfolio nr 33/50. Bilden framtagen av Cole Weston. 18,5 x 24 cm.
Monterad på kartong.
Bilden är i gott skick.
Inga övriga anmärkningar.