Rund form. Tre stycken av Skultuna 1800-talets första hälft. Diameter 10,5-12 cm, höjd 5-6 cm. En med hamrad dekor 1700-tal. Diameter 12,5 cm, höjd 4 cm.
Slitage. Bucklor.