KISTA, 1800-tal.

KISTA, 1800-tal.

Rund form. Bemålad. Handtag i smidesjärn. Längd 47, bredd 25, höjd 23 cm.

Slitage. Färgbortfall. Senare målning.

Utropspris
1 500 SEK