Bestående av soldater i olika ställningar. Bland annat motorcykel med sidovagn, ryttare, telegrafister, kulspruteskyttar, bårbärare, soldater i vinterskrud, kartläsare med mera. Höjd 2,5-11 cm.
Slitage. Smärre färgbortfall. Mindre skador och sprickor. Vissa delar saknas.