JOHAN ROHDE, fat, sterling silver, Modell Acorn 642A för Georg Jensen. Efter 1945. Vikt ca 676 gram
Hamrad yta. Diameter 28 cm
Mindre slitage. Enstaka repor. Slitage. Ej funktionstestad.