Med tillhörande Donnay-skydd. Längd 68,5 cm. vikt 399 gram, osträngat, Fairway-grepp. Certifikat signerad av Björn Borg medföljer.
Slitage.
Framtaget för Björn Borg.
Björn Borg.
Tränaren Lennart Bergelin.
Därefter i arv till hans son Niclas Bergelin.