Christer Jonsson ring "Red Vanitas", Västervik 2011
sterlingsilver delvis patinerat och förgyllt samt färgad niobium samt cubic zirconia, storlek 61, mått ca 3 X 6 cm, vikt 58 g. Kopia på certifikat från konstnären medföljer.
Bruksslitage.
"European Prize for Applied Arts", Mons i Belgien 2012.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.