Två flata tallrikar samt en djup med monogram inomskäld, diameter 24,5 cm. Ett par skålfat med monogram inom medaljong, diameter 14 cm.
Ett par cylinderformade koppar med blomsterdekoration, höjd 8,5 cm. Två snarlika koppar, höjd 6,5 cm. Crèmekopp med lock, 8 cm.
Nagg. Något slitage. en tallrik med lagning och retuscher. Två tallrikar och en kopp med spricka.