Sista modellen för Donnay som Björn Borg tävlade i turneringar med. Längd 68 cm, vikt 395 gram, lädergrepp. Certifikat signerad av Björn Borg medföljer.
Slitage.
Framtaget för Björn Borg.
Björn Borg.
Tränaren Lennart Bergelin.
Därefter i arv till hans son Niclas Bergelin.