Sebastian Schildt, ett par örhängen, 18K guld med sugelit, tsavorit och guld diamanter
Mått ca 19 X 43 mm, totalvikt 8 g. SEB, Stockholm 1991. Artikel från Vår Bostad -92 medföljer.
Bruksslitage.
Enligt uppgift inköpt på Metallum i början av 1990-talet.