CARL PETER LEHMANN, oljemålning på duk. Signerad.
Porträtt av Carolina Lidströmer(f Lodin) vid 36 års ålder. 64 x 52,5 cm. Samtida bronserad ram.
Färgbortfall. Krackelerad. Tryckmärken efter spännram.
Lidströmer.
Carolina Lodin (1828-1911) gifte sig 1865 med grosshandlare Otto Lidströmer (1839-1915)