FREDRIK AUGUST LIDSTRÖMER, Tuschlavering.
Pil hos (Johan) Törnström. (Amiralitetsbildhuggare). 27,5 x 22,5 cm. Enligt text a tergo signerad FAL och daterad d 10 1805 ritad hos T.
Ej examinerad ur ram. Veck, smärre fläckar.
Lidströmer
Familjerna Lidströmer och Törnström stod varandra nära och Jonas dotter Christina Charlotta gifte sig med Törnströms son Jonas