CHRISTINE SUNDBERG, Olja på pannå, ett par, signerad och daterad 1883.
Syskonen Sigrid (f 1866) och Gustaf (f 1871) Lidströmer. pannå, vardera 24 x 18,5 cm.
Smärre slitage.
Lidströmer
Sigrid och Gustaf var barn till grosshandlare Otto Lidströmer och Carolina f. Lodin