CARL PETER LEHMANN, tillskriven, oljemålning på duk.
Porträtt av livmedikus Carl-Gustaf Lodin. 62 x 57 cm. Samtida bronserad ram.
Krackelerad. Gulnad. Slitage. Smärre färgbortfall.
Lidströmer,
Otto A O Lidströmer var gift med deras dotter Clara C A Lodin