Ingo Maurer, bordslampa, "BiBiBiBi", Tyskland, 1900-talets andra hälft..
Bas i vitt porslin, ben i röd plast, kropp i svartlackerad metall, med arm i metall. Ställbar skärm. För en ljuspunkt. Märkt i godset samt med etikett. Höjd ca 56, diameter 30 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Del saknas: fjäder.