Gunilla Jung, taklampor, 3 st, modell 1011, Stockmann Orno 1930-tal.
Opal glaskupa med förnicklad stomme. Bär tillverkarens stämplar. Höjd ca 25 cm. Diameter 25 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestade. Kuporna med tillverkningsrelaterade märken.