ALBERTO GIACOMETTI, etsning, från makulerad plåt avsedd för Derrière le Miroir "10 ans" 1956.
"Annette de face", plåtmått 20,5 x 6 cm. Tryckt hos Aldo Crommelynck, Paris, Editeur Maeght.
Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.
Herbert Lust "The complete graphics" 1970, nr 62.