Slipad, blästrad samt förgylld dekor. Kvadratisk fot. Bestående av:
3 karaffer, höjd 25-31,5 cm
27 rödvinglas, höjd 14 cm
13+14 vitvinsglas, höjd 12,5-13 cm
33 sherryglas, höjd 9 cm
26 portvinsglas, höjd 10,5 cm
24 selterglas, höjd 9 cm.
Smärre slitage.