18K vitguld. 4 navettslipade diamanter ca 0,75 ct, stor briljantslipad diamant ca 1,15 ct, ca TW-W/VVS-VS, 3 mindre briljantslipade diamanter ca 0,48 ct, 6 briljantslipade diamanter infattade i skenan ca 0,09 ct. Stämplad WABE, Walters Guldsmedja. Stockholm 1992. Storlek 16/50. Vikt 7,6 gram. Ask Jovenia Juveler.
Obetydligt ytslitage.