Guld/stål, mekaniskt verk (automatisk), plexiglas, datum, ljus urtavla, skruvboett, läderband (ej original),
Åldersrelaterat slitage. Repor, framförallt i glas. Skadat/slitet läderbandsfäste. Ingen servicehistorik föreligger och funktion garanteras ej. Fungerar vid enklare test. Ej genomgången.