Bestickservisdelar, 14 st, silver, Sverige, 1800-tal.

6 matskedar Gammal Fransk, C Osberg 1883, 22 cm
4 matskedar Olga, Möllenborg, Stockholm 1863, 22,5 cm
3 matgafflar Olga, Möllenborg, Stockholm 1863, 21,5 cm
1 bordsgaffel Olga, Corth 1849, 20 cm

Total vikt 998 gram.

Initialer. Smärre slitage och bucklor.

Klubbat pris
6 300
569
601
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
7 jul 10:07
6 300 SEK
7 jul 10:07
6 100 SEK
5 jul 20:44
5 900 SEK
4 jul 21:48
5 700 SEK
4 jul 21:48
5 630 SEK
3 jul 17:51
5 250 SEK
3 jul 17:51
5 050 SEK
29 jun 10:48
4 850 SEK
29 jun 10:48
4 650 SEK
29 jun 10:48
4 400 SEK
29 jun 10:48
4 200 SEK
28 jun 18:54
4 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?