Saltkar, 6 st, gustaviansk stil, silver och glas, GEWE, Malmö 1962-63.
Dekor av fruktgirlander och blommor, insatser av blåtonat glas. Längd 4,5, höjd 3 cm. Sex skedar i silver medföljer. Total vikt inklusive insatser 308 gram.
Smärre slitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.