Saltkar, 6 st, gustaviansk stil, silver och glas, GEWE, Malmö 1962-63.
Dekor av fruktgirlander och blommor, insatser av blåtonat glas. Längd 4,5, höjd 3 cm. Sex skedar i silver medföljer. Total vikt inklusive insatser 308 gram.
Smärre slitage. Nagg.
Auktionen avslutas
3 dagar 19 timmar
1 600
144
151
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
3 jul 15:34
1 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
2 jul 15:28
1 500 SEK
2 jul 15:28
1 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
30 jun 22:44
1 400 SEK
30 jun 22:44
1 300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
28 jun 22:16
1 200 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor