Isak Trybom, bestick, 12 delar, silver, Stockholm (aktiv 1763-1783). Rokoko.
Skaft av Isak Trybom, senare stålblad och silvertenar GAB 1945.
6 gafflar, längd 22,5 cm.
6 knivar, längd 22,5 cm.
Total vikt inklusive rostfria blad 934 gram.
Smärre slitage, märken och enstaka bucklor.
Auktionen avslutas
5 dagar 18 timmar
4 800
432
451
Utropspris
6 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 000 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor