Cremekoppar, ett par, Kina, 1800-tal, dekor av vinrankor och förgyllning, flätad hänkel, locket med fruktknopp, höjd 9 cm.
Två cremekoppar märkta Dresden, med olika dekor i rosa, höjd 9 cm.
Cremekopp med Wallendorf-liknande märke, polykrom dekor av blommor, höjd 9 cm.
Nagg, slitage.