Porslin. Förgyllda bräm.
9 assietter, diameter 20,5 cm.
2 fat på fot, diameter 20,5 cm.
1 sockerskål på fot med fat, höjd ca 18,5 cm.
Fotringsnagg. Nagg. Glasyrmistor. Missfärgningar. Dekorbortfall/Färgbortfall.