Mässing. Svängda, bladornerade armar för två ljus vardera. Kvadratisk bas. Bredd 24, höjd 37 cm.
Visst slitage. Dekorelement saknas. Den ena bottenplattan lös. Bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10