14K guld, bredd collier ca 9 mm, längd ca 43 cm, mått örhängen ca 22 X 9 mm, totalvikt 26 g. Collier med finska stämplar, Kultaharkko, Helsingfors 1970.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.