Ametister, gröna stenar och runda briljantslipade diamanter totalvikt ca 1.20 ct, mått turmalin ca 8.7 X 11.4 X 4.5 mm, bredd ca 4 - 16 mm, storlek ca 17, totalvikt 13 g. Med franska slitna stämplar. Signerad H.MARTIN.
Slitage på ametist
Auktionen avslutas
9 dagar 6 timmar
15 000
1 309
1 388
Utropspris
25 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 15 500 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor