Tallrik dekorerad i underglasyrblått med motiv av antikviteter och blomsterslingor, diameter 22,5 cm.
Terrinfat med motiv av pagod i flodlandskap i underglasyrblått, 25,5 cm.
Serveringsfat dekorerat med störrda blommor i underglasyrblått, 29 cm.
Något slitage. Nagg.