Förgylld, bronserad och bemålad. Krön med dekor av antikiserande medaljong och mönsterslingor, ramverk med bandfläta och pärlstav. Höjd 123,5, bredd 58,5 cm.
Smärre slitage.
Lilla Bukowskis S110, 1998, kat. nr. 784.
Inköpt på ovanstående auktion.