Med slipad dekor av stiliserade ax och draperade girlander. Bestående av:
20 champagneflöjtar, höjd 20 cm.
27 vinglas, höjd 13,5 cm.
28 selterglas, höjd 8,5 cm.
29 vinglas, höjd 11 cm.
30 starkvinsglas, höjd 9 cm.
2 karaffer, höjd 32 cm.
2 karaffiner, höjd 25,5 cm.
Ställvisa nagg. En karaff med kompletterad propp. Smärre slitage.