Vico Magistretti, bord, "Vidun", Depadova, Italien, 1900-talets senare del.
Underrede av svartlackerat trä. Löst liggande skiva av glas. Höj- och sänkbart. Diameter 130, höjd i samband med katalogisering 72 cm.
Smärre bruksslitage med repor och smärre kantnagg.