Patricia Urquiola, soffa, "Silver Lake", Moroso, Italien efter 2010.
Svartlackerad metall, med textilklädsel. Sitthöjd 40, längd 260, höjd 78, djup 105 cm.
Svaga fläckar. Klädseln med ställvis vissa skador och lagningar.
Modellen formgiven 2010 och har fått sitt namn efter distriktet i Los Angeles.