Jens Quistgaard, bestickservis, 35 dlr, silver, "Champagne", Danmark 1950-52.
Tårtserveringsbestick, längd 26 resp 21,5 cm
såsslev
serveringssked, 21 cm
bakelsespade, 16 cm
8 gafflar, 17,5 cm
8 skedar, 17,5 cm
12 kaffeskedar, 11 cm
2 skedar, längd 12,5 och 14 cm.
Sammanlagd vikt 1389 g exkl tårtkniven med stålblad.
Knivspetsen med nagg. Smärre slitage.