Karin Björquist, matservis, 39 delar, benporslin, "Nobelservisen", Rörstrand.
Delvis "Nobel Jubilee 1991".
4 tallrikar, diameter 31 cm.
6 förrättstallrikar, diameter 25 cm.
10 desserttallrikar, diameter 22 cm.
3 assietter, diameter 18 cm.
2 serveringsfat, diameter 31 cm.
1 saltkar.
1 snäckformad serveringsskål.
2 serveringsskålar.
1 navettformat serveringsfat.
1 skål, diameter 25,5 cm.
8 skålar, diameter 16,5 cm.
Smärre slitage. Repor. Ett serveringsfat saknar märkning.