Genombrutet brätte. Förgylld dekor samt målad dekor i sepia med porträtt av Katarina II, Katarina den stora. KPM märkning i underglasyrblått undertill. Diameter 24,5 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.