Slipad blomsterdekor. Bestående av:
16 rödvinsglas, 16 cm.
8 vitvinsglas, 15 cm.
10 sherry glas, 12,5 cm.
3, snapsglas, 14 cm.
17 likörglas, 9 cm.
17 selterglas, 9,5 cm (ett med nagg).
Obetydligt ytslitage. Få nagg. Vissa glas med ojämnhete på mynningen.