Stamuli, matgrupp, tre delar, Greenhouse Bar för Stockholm Furniture Fair 2024.
Matbord med två bänkar, återvunnen plast från Polygood, etikettmärkta med stämpel stamuli samt egenhändigt daterade Green House Bar 2024. Matbord längd 138 cm, bredd 68 cm, höjd 70,5 cm. Bänk längd 138 cm, bredd 38 cm, höjd 40 cm.
Slitage.
Greenhouse Bar by Stamuli, Stockholm Furniture Fair 2024.
Stamuli är en svensk designstudio grundad 2016 av Emanuele Stamuli.