Takampel i mässing och patinerad metall. Tre ljusarmar iform av rovfågel-huvuden. Diameter cirka 30 cm.
Slitage. Något skeva dekordelar. Trolig lagning. Mindre bucklor. Anlöpningar. Borrad för el.