Bestående av:
4 tekoppar med fat.
10 assietter.
1 karaff, höjd 13,5 cm.
2 karotter/uppläggningsfat. längd 28,5 cm.
10 mattallrikar.
8 djupa tallrikar.
1 tekopp med fat samt en djup tallrik med nagg och skada medföljer.
Smärre ytslitage. En karott/uppläggningsfat med ytlig glasyrspricka. Ett tefat med nagg.