4 djupa tallrikar med dekor i underglasyrblått och emaljfärger av figurscener samt blommor och bladslingor, diameter 22 cm.
1 tallrik med med dekor i underglasyrblått och emaljfärger av figurscener samt blommor och bladslingor, diameter 22 cm.
1 tallrik med dekor i famille rose av blommor, diameter 22 cm.
1 tallrik med dekor i underglasyrblått och emaljfärger av blommor, diameter 22,5 cm.
1 tallrik med dekor i famille rose av figurscen samt blommor, undersidan med lingzhisvampar, diameter 22,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Sprickor. Nagg. Glasyrmistor. De fyra djupa tallrikarna och en tallrik efterdekorerade.