Ett par dekorerade i Imari med blomstermotiv, diameter 22,5 cm.
Ett par dekorerade i underglasyrblått med motiv av pagoder i flodlandskap, diameter 22,5 cm.
Glasyrmistor. Nagg. De underglasyrblå tallrikarna med sprickor. Något slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.