Jacob Ängman, bestick 88 delar, silver, "Rosenholm", GAB, Eskilstuna, 1950/70-tal
Bestående av;
15 skedar längd 12 cm
4 skedar längd 11 cm
1 gaffel längd 12 cm
13 gafflar 17.5 cm
13 knivar längd 19.6 cm, (dessa knivar med silverhalt 830/1000)
12 skedar längd 18 cm
12 skedar längd 15 cm
9 knivar längd 16.3 cm
9 gafflar 13.6 cm
Total vikt; ca 2960 gram
Bruksslitage, repor