Sylvia Leuchovius, servis 71 dlr "Sylvia (Jubileumsservis)", Röstrand porslin sent 1900-tal
Bestående av;
12 tallrikar diameter 25 cm,
12 tallrikar diameter 21 cm,
12 djupa tallrikar,
12 assietter,
1 runt uppläggningsfat,
1 karott med lock,
2 olika skålar,
1 kanna,
1 sockerskål med lock,
1 gräddkanna,
1 tillbringare,
1 större uppläggningsfat,
1 mindre uppläggningsfat,
2 äggkoppar,
11 koppar med 12 fat.
Bruksslitage. Repor.